Profil „idealnego kandydata” na rynku znacząco się zmienił w ostatnich latach, co wymaga odpowiedniej zmiany w sposobie rekrutacji.
Oprócz kompetencji istotnych dla stanowiska i doświadczenia zawodowego w dynamicznym środowisku biznesowym kluczowe stają się kompetencje wspierające zmianę, zgodność z kulturą organizacyjną oraz „mindset” kandydata.
Dlatego na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń rekrutacyjnych i asesorskich stworzyliśmy model rekrutacyjny IRITO.
Co badamy:
Case study
Metodę case study uważamy za najbardziej efektywną metodę pozwalającą określić realny poziom kompetencji. Nasze case study wyróżnia fakt, że zawsze tworzone jest indywidualnie dla każdej organizacji, z którą współpracujemy. Tworzymy go po wywiadzie z pracownikami firmy, w oparciu o informacje dotyczące kultury organizacyjnej, stylu zarządzania, rotacji pracowników, kluczowych wyzwań itp. Budowa treści case study to niezwykle ważny element również pod względem analizy mindsetu kandydata.
Analiza próbki tekstu
Kandydat otrzymuje zadanie wymagające opisu i interpretacji pewnego zdarzenia. Nie ma prawidłowych i nieprawidłowych interpretacji, kandydat zachęcany jest do przedstawienia własnej interpretacji zdarzeń. Analiza próbki napisanego przez kandydata tekstu pozwala nam zbadać kluczowe elementy mindsetu kandydata dając wgląd w kluczowe wzorce reprezentacji i interpretacji rzeczywistości w jego umyśle.
Każdy wspierany przez nas proces poprzedzony jest badaniem potrzeb i stworzeniem profilu kandydata.
Wspólnie z Klientem opracowujemy najlepszą metodę rekrutacyjną biorąc pod uwagę zgodność z kulturą organizacyjną, stylem zarządzania i największymi wyzwaniami organizacji.
Poniżej przegląd możliwych narzędzi rekrutacyjnych z jakich korzystamy.
Wywiad behawioralny
Wywiad behawioralny który prowadzimy, nastawiony jest na doświadczenia w wyobraźni. Na postawie opisywanych zachowań i odpowiedzi kandydata możemy prognozować w jaki sposób poradzi on sobie z realnymi sytuacjami na stanowisku pracy. Wywiad prowadzony jest w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko zachowań i odpowiedzi projekcyjnych.
TESTY LICENCYJNE (DISC, INSIGHTS, FRISE, THOMAS)
TESTY PSYCHOLOGICZNE BADAJĄCE OSOBOWOŚĆ
TESTY KOMPETENCYJNE
TESTY UMIEJĘTNOŚCI ANALITYCZNYCH
TESTY JĘZYKOWE
Wszystkie wnioski z rekrutacji są operacjonalizowane i przedstawiane w formie raportu, wspierającego podejmowanie decyzji. Przykładowy fragmentu szablonu raportu rekrutacyjnego IRITO znajduje się na zdjęciu obok.
Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave
IRITO - Instytut Rozwoju
i Transformacji Organizacji
00-640 Warszawa
Ul. Mokotowska 15A/1B
REGON - 146315259
NIP - 7010355547
biuro@irito.pl